Ogłoszenie – 20 sierpnia 2017 – XX Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę na remont kaplicy zebrano kwotę 2550 zł. Bóg zapłać. Zostało jeszcze do zapłacenia 10500 zł.
  2. Ksiądz Ambroziak dziękuje wszystkim za udział w Sumie Odpustowej w Rokitnie w dniu 15 sierpnia.
  3. W środę 23 sierpnia o 20:00 w sali duszpasterskiej obowiązkowe spotkanie wszystkich członków młodzieżowej wspólnoty wolontariuszy "Andiamo", którzy z ks. proboszczem wyjeżdżają we wrześniu na pielgrzymkę do Rzymu.
  4. Ogłoszenie z gminy: W ostatnich nawałnicach bardzo mocno ucierpiała nasza partnerska gmina Brusy, z którą współpracujemy już od wielu lat. To stamtąd pochodzi patron naszej gminy - błogosławiony ks. Józef Jankowski - pallotyn. W związku ze stratami jakie ponieśli mieszkańcy Brus, organizowane są zbiórki niezbędnych asortymentów. Również w naszym kościele organizujemy taką zbiórkę. Wszystkie potrzebne artykuły można składać w zakrystii albo w punkcie Caritas przy kościele od niedzieli 20 sierpnia. Następnie zostaną one przewiezione do OSP w Ożarowie i stamtąd do naszych przyjaciół w Brusach. Podajemy listę potrzebnych rzeczy (pościel i ubrania są już w wystarczających ilościach, prosimy ich nie przynosić):     sprzęt AGD, latarki, koce, baterie, ręczniki, jednorazowe naczynia i sztućce, ręczniki kuchenne, płyny do naczyń, worki na śmieci, środki higieny osobistej, suchy prowiant, konserwy, woda do picia, łańcuchy do pił spalinowy, olej do smarowania łańcuchów, rękawiczki robocze, plandeki do przykrycia dachów, młotki, grabie, łopaty, taczki, artykuły do prac budowlanych (np. gwoździe i inne narzędzia).
  5. W przyszłą niedzielę podamy więcej informacji w związku z planowaną zbiórką przyborów szkolnych dla dzieci z najbardziej potrzebujących pomocy rodzin.